Kørekort som lynkursus

Hos Kviktrafikskole kan du tage dit kørekortforløb* på vores lynkursus på maksimalt 6 uger**. Du får tilknyttet en kørelærer som prioriterer din undervisning for at sikre at du bliver en dygtig og færdselssikker bilist.

Vi sikrer at du er kvalificeret

Vi ved at ikke alle elever er egnede til at tage et kørekort på kun 6 uger. Vi vurderer derfor altid vores elever allerede på manøvrebanen. Hvis vi vurderer at du ikke er kvalificeret til et lynkursus vil vi hellere tilrettelægge et forløb som passer bedre til dine indlæringsbehov.

Er du kvalificeret så tilrettelægger vi et personligt forløb for dig. Vi har gennem mange års erfaring fundet frem til et lynforløb som fungerer for vores elever, men planlægger det så det passer til dine individuelle behov. Vi oplever at andre tilbyder et lynkursus på kun 17 dage, men vi har erfaret at 5-6 uger er mere optimalt for at give en kvalitetsuddannelse til vores elever.

*Vi garantere at lovpakken er kørt færdigt, samt teoriprøven er bestilt, glatbane er bestilt. Ingen garanti på køreprøven.

** 6 uger er gældende fra du er godkendt hos borgerservice.

Det kræver en indsat af lære og elev

Når du skal tage et kørekort som lynkursus hos os, er det vigtigt at du ved at det kræver at du er fleksibel i perioden. Når vi tilrettelægger et forløb for dig kræver vi meget af din tilknyttede kørelære, men vi kræver også en intensiv og stor indsats af dig, så vi i samarbejde hurtigt kan gøre dig til en dygtig bilist.

Er du i tvivl om du skal vælge et lynkursus skal du selvfølgelig være velkommen til at kontakte os. Så kan vi tage en snak om hvad der passer bedst til dine behov.

Kontakt os gerne på telefon 35 35 54 55 eller mail mail@kviktrafikskole.dk. Du kan også tilmelde dig holdstart i formularen på siden her.

© Copyright - KVIKTRAFIKSKOLE ApS
Vi er åben igen

Kviktrafikskole er nu åben igen, med både teoretisk og praktisk undervisning.

Der skal fremvises negativ coronaprøve eller coronapas ved al undervisning, både teoretisk og praktisk.

Teoriundervisning er startet op for nye elever.

Teoriundervisning starter op den 14. april for igangværende elever.

Vi glæder os til at have jer til undervisning igen.